Energa AZS rozbiła Olimpię-Beskid

Akademiczki wreszcie pokazały, że stać je na wiele, fot. Alex

W ostatnią niedzielę października Energa AZS wygrała zdecydowanie z Olimpią-Beskid Nowy Sącz 35:23. W spotkaniu ze świetnej strony pokazała się Amit Izak, która zdobyła osiem bramek.

Pierwsze minuty niebyły udane dla obu zespołów, co prawda akademiczki szybko objęły prowadzenie. Na drugiego gola podopieczne Anity Unijat czekały do 6 minuty.  W kolejnych fragmentach koszalinianki zaczęły odjeżdżać rywalkom i już po kwadransie gry po trafieniu Walentiną Nestsiaruk prowadziły już 9:4. W drugiej części pierwszej połowy gospodynie utrzymywały wypracowaną przewagę. Do przerwy Energa AZS prowadziły 19:12.

Po zmianie stron bardzo szybko do siatki trafiły Monika Michałów i Dorota Błaszczyk, co dało dziewięć bramek przewagi. Fantastyczną skutecznością w meczu z Olimpią-Beskid Nowy Sącz popisywała się Amit Izak, która już w 42 minucie miała na swoim koncie osiem bramek. W 50 minucie gospodynie prowadziły różnicą dziesięć bramek 30:20. Rywalki zdołały raz jeszcze się podnieść rzucając trzy bramki z rzędu. Ostatnie słowo należało jednak do Energi AZS. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 35:23 dla akademiczek.’

Kolejne spotkanie Energa AZS rozegra 5 listopada w Lubinie z miejscowym MKS Selgros.