Gwardia na podium. Remis na zakończenie roku.

img_9285Gwardia Koszalin zremisowała 1:1 w ostatnim meczu ligowym w 2016 roku z Bałtykiem Gdynia. Koszalinianie bez względu na inne rezultaty zakończą rok na podium trzeciej ligi. Jest to spore zaskoczenie, bowiem podopieczni Tadeusza Żakiety jako cel podawali utrzymanie się w lidze.

W pierwszej połowie koszalinianie nie mieli szczęścia. Już w 17 minucie goście objęli prowadzenie po strzale z rzutu karnego wykonywanym przez Wojciecha Zyskę.

Na kolejnego gola kibice czekali do 79 minuty, kiedy bramkę zdobył Robert Ziętarski. Pomocnik koszalinian może mówić o dużym szczęście, bowiem chwilę przed zdobyciem gola nie wykorzystał rzutu karnego. Więcej bramek, w tym meczu już nie padło. Ostatecznie Gwardia zremisowała 1:1 na zakończenie 2016 roku.

Gwardia Koszalin – Bałtyk Gdynia 1:1 (0:1)

GWARDIA: Hartleb – Dondera, Wojciechowski, Stańczyk, MACIĄG, GINTER, Oleszczuk, Ziętarski, Shimmura, Bułka, Szubert
Rezerwowi: Dulewicz – GRELA, Sidor, GREGOREK, Bany, Sobiegraj, MARTOFEL

BAŁTYK: Matysiak – Szopiński, Karasiński, PROENA Ż, Wesołowski Ż – Garczewski, Zyska (26 JADANOWSKI Ż), MŁYNARCZYK (87 GOŁUBIŃSKI), Kuzimski – Bejuk, Ruszkul Ż (71 Rzepa)
Rezerwowi: Skrypoczka – PORĘBA, BUŁAWSKI, KLECHA