Hołub w finale. Walka o medale już dzisiaj

hołub 2Małgorzata Hołub awansowała do finału biegu na 400 metrów podczas halowych Mistrzostw Europy – Belgard 2017. Dzisiaj wieczorem przed zawodniczką decydująca walka o medal indywidualny. Natomiast w niedzielę 5 marca Hołub powalczy w sztafecie 4×400 metrów.

Biegaczka KL Bałtyk Koszalin rywalizację rozpoczęła w trzeciej serii eliminacyjnej o awans do półfinału. Małogorzata kontrolując bieg zajęła drugie miejsce – premiowane bezpośrednim awansem – uzyskując czas 53.56. Do biegów półfinałowych awansowały, również Justyna Święty i Iga Baumbart.

W pierwszym biegu półfinałowym walecznym finiszem popisała się Małgorzata Hołub. Polka na początku drugiego okrążenia miała sporą stratę do liderek, ale odrobiła ją i atakując na ostatnich metrach zajęła drugie miejsce z czasem 52.76, słabszym zaledwie o 0.02 sekundy od triumfatorki Zuzanny Hejnovej. Także po drugie miejsce, w drugim półfinale, pobiegła Justyna Święty, awansując do jutrzejszego finału z czasem 52.60. Czwarte miejsce, niepremiowane awansem do biegu rozstrzygającego o medalach, zajęła w swoim półfinale Iga Baumgart (53.76).

Polskie panie o medale powalczą dzisiaj o 19:58. W niedzielę, na zakończenie czempionatu, czeka je jeszcze rywalizacja w biegu rozstawnym 4×400 metrów.