Gwardia wskakuje na fotel lidera!

zap Gwardia Koszalin - Elana ToruńWarto było czekać całą wiosnę na inaugurację wiosennej rundy Trzeciej Ligi. Piłkarze Gwardii i Elany stoczyli wyrównany bój. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszli podopieczni Tadeusza Żakiety, którzy wygrali 3:0. Na stadionie panowała wspaniała atmosfera, kibice nie zawiedli i stawili się w ponad 500 osób. Spotkanie od początku do końca toczone było w szybkim tempie. Żaden kibic z pewnością nie żałował spędzonego czasu na stadionie przy ul. Fałata 34 w sobotę 11 marca. Gwardia po wygranej awansowała na pierwsze miejsce w tabeli.

1:0 Daniel Wojciechowski
Wówczas koszalinianie wywalczyli rzut rożny, a piłkę z narożnika dośrodkował Norbert Dondera. Futbolówka trafiła w głowę najwyżej wyskakującego Daniela Wojciechowskiego, który skierował piłkę do siatki. Podopieczni Tadeusza Żakiety objęli prowadzenie, przy pierwszej swojej okazji bramkowej.

2:0 Robert Ziętarski
Już w 24 minucie Robert Ziętarski podwyższył na 2:0. Dużą rolę w tej sytacji odegrał przechwyt w środku pola Japończyka – Shiummury. Następnie piłka trafiła na skrzydło do Jeremiasza Greli, który dośrodkował pod nogi Ziętarskiego, który minął rywala i uderzył w samo okienko z 5 metrów!

3:0 Michał Szubert
W 55 minucie kolejny rzut rożny dla Gwardii. Ponownie z narożnika dośrodkował Dondera, po zamieszaniu piłka trafia na 11 metr do Szuberta, który uderza, a zasłonięty Piotrowski bez szans na skuteczną interwencję. Gospodarze prowadzili już 3:0.

3:1 Rafał Więckowski
W 78 minucie ataki Elany przyniosły oczekiwany efekt. Rafał Więckowski najprzytomniej zachował się w zamieszaniu pod bramką Hartleba i wpakował piłkę do siatki.

3:2 Łukasz Zagdański
Na dziesięć minut przed końcem goście zdobyli kontaktowego gola. Na listę strzelców wpisał się Łukasz Zagdański. Goście dzięki trafieniu na 3:2 odżyli, co podobało się fanom.

Ostatecznie Gwardia wygrała w hicie pierwszej kolejki 3:2 i została nowym liderem trzeciej ligi.