Zmienna aura podczas biegu w Szczecinku

W niedzielę 23 kwietnia w Szczecinku biegacze ścigali się podczas 34 Biegu Ulicznego im. Winanda Osińskiego. Najlepiej trudy trasy zniósł Andrzej Rogiewicz z Grudziądza, który triumfował w klasyfikacji generalnej. Natomiast najszybszym koszalinianinem okazał się Norbert Borzęcki. Bieg ukończyło 755 osób.Aura w niedzielę w Szczecinku podczas jednej godziny zmieniała się diametralnie. Najpierw padał obfity grad, potem deszcz, panowało przenikliwe zimno, zaś końcówka rywalizacji odbywała się w promieniach słońca.

Najszybszy Andrzej Rogiewic trasę 10 km pokonał w czasie 31’47”. Drugie miejsce zajął Marcin Fehlau z czasem 32’03”. Podium uzupełnił Łukasz Wirkusz z czasem 32’07”

Wśród kobiet triumfowała Olga Krautsova z Białorusi z czasem 35’30”. Drugą lokatę zajęła Katsiaryna Ptashuk z Białorusi z czasem 35’58”. Podium uzupełniła Katarzyna Pobłocka z Lęborka, a jej czas to 36’55”.

W biegu wystartowało 57 osób z Koszalina. Kilku zawodnikom z naszego miasta udało się stanąć na podium w swoich kategoriach wiekowych.