Upalne męki biegaczy w Sławnie

IMG_3296W słonecznym Sławnie odbyła się kolejna edycja Biegu Święców. W gorącym biegu triumfował Dariusz Guzowski z Cetynia. Najszybszą kobietą okazała się Ewelina Paprocka z Obliwic.

Triumfator biegu Dariusz Guzowski uzyskał czas 35 minut i 38 sekund, drugi na mecie Jerzy Kulczyk trasę pokonał w 36 minut i 10 sekund. Podium uzupełnił Jakub Went z czasem 36 minut i 23 sekund.

Natomiast Ewelelina Paprocka kategorię kobiet wygrała z czasem 37 minut i 3 sekund. Druga bieg ukończyła Magda Witkiewicz z czasem 40 minut i 40 sekund. Najniższy stopień podium należał do Agnieszki Konkel, a jej czas to 42 minuty i 1 sekunda.

Biegacze nie mieli w sobotę łatwego zadania. W momencie rozpoczęcia biegu na termometrach było powyżej dwudziestu stopni. Organizatorzy starali się ochłodzić uczestników poprzez częste punkty z wodą. Na trasie były, również kurtyny wodne. Jedni pomysł „polewania” chwalili, a inni wręcz przeciwnie. Uczestnicy mieli do pokonania 10 km trasy z wieloma zakrętami.

Bieg ukończyło 280 osób. W zawodach uczestniczyło 38 koszalinian, wielu z nich stanęło na podium w swoich kategoriach wiekowych. Najszybszym biegaczem z Koszalina okazał się Kamil Orzechowski, który trasę pokonał w 36 minut i 32 sekundy.

Bieg był zaliczany do prowadzonego przez nasz portal Koszalińskiego Rankingu Biegaczy. Kolejny bieg zaliczany do rankingu już 16 maja, gdy odbędzie się Koszalińska Letnia Mila Biegowa. Start o godzinie 19:00 na stadionie Bałtyku w Koszalinie.