Ścigali się na darłowskiej ziemi.

IMG_3844W Darłowie odbyła się już trzecia edycja darłowskiej Za(dyszki). Najszybszym zawodnikiem okazał się Łukasz Wirkus, który dystans 10 km pokonał w 32 minuty i 37 sekund. Najszybszą kobietą okazała się Ewa Huryń z czasem 37 minut i 41 sekund. W tegorocznym biegu wzięło udział 231 osób.
Drugie miejsce w zawodach zajął reprezentant Koszalina, Norbert Borzęcki z czasem 32 minut 39 sekund (do zwycięstwa zabrakło zaledwie 2 sekund!). Podium uzupełnił Piotr Pobłocki z czasem 32 minut i 44 sekund.

Wśród kobiet drugie miejsce zajęła Antonina Rychter z czasem 7 minut i 58 sekund.  Trzecie miejsce wywalczyła Agnieszka Konkel z Koszalina, a jej czas to 40 minut i 21 sekund.
Należy wspomnieć, że najszybsi w kategorii pań i mężczyzn za wspaniałe wyniki otrzymali nagrody finansowe. Pierwsze miejsce było nagrodzone kwotą 500zł, drugie 300 zł, a trzecie 200zł. Ponadto po zakończeniu zawodów rozlosowane cenne nagrody m.in. plecak na górskie wyprawy czy kajak.  Ponadto udział w biegu był bezpłatny

Zawodnicy na mecie podkreślali, że trasa biegu była bardzo dobrze przygotowana. Na długości 10 km było bardzo mało wzniesień, co pozwoliło wielu osobą poprawić swoje rekordy życiowe. Warto, również podkreślić, że biegacze mieli doskonałe warunki do biegania, bowiem było odczuwalne niewiele ponad 10 stopni Celcjusza, co dla zawodników jest dobrą temperaturą.

Zawody były zaliczane do Koszalińskiego Rankingu Biegaczy. Kolejne zawody odbędą się już 27 maja w Koszalinie, gdy o godzinie 17:30 rozpocznie się Bieg Wenedów na dystansie 1 mili. Dodajmy, że bieg główny na dystansie 10 km rozpocznie się o godzinie 18:00.