Prądziński jedzie na mundial!

pradzinski2Koszalinianin Paweł Prądzińskim grając w parze z Janem Rudzińskim wywalczył awans na Mistrzostwa Świata w badmintonie. Polska para jedzie na mistrzostwa z numerem 37 na 47 kwalifikacji. Zawodnicy zapowiadają walkę o każdą lotkę.
Kwalifikacja była możliwa dzięki miejscom na podium w challengerach, które odbywały się w Brazylii,Izraelu, Peru, Islandii oraz Turcji. Finałowy turniej mistrzostw świata odbędzie się od 21 sierpnia do 28 sierpnia w szkockim Glasgow.

W gronie finalistów znajduje się 17 europejskich debli, pozostałe miejsca wywalczyli reprezentanci Azji. Prądziński jest pierwszym mieszkańcem Koszalina w historii, który wywalczył awans na mistrzostwa świata w badmintonie.

Sukcesy Prądzińskiego są możliwe dzięki wsparciu finansowym firm Trans.eu oraz Eltechma Wrocław.