Mateusz Witkowski wygrywa w Bydgoszczy

witkowski_dycha-swidwin-800x445Mateusz Witkowski pozostaje w znakomitej formie sportowej. W niedzielę 21 maja zawodnik KL Iskra Białogard wygrał PKO Bydgoski Festiwal Biegowy na dystansie półmaratonu.

Pochodzący z Koszalina zawodnik uzyskał czas 74 minuty i 24 sekund. Daniel Mikielski z Olsztynka, który do mety dotarł jako drugi tracił do Witkowskiego 30 sekund. Trzecie miejsce wywalczył Aleksander Krzempek z czasem 75 minut i 54 sekundy.

Zawodnik na swoim profilu na facebook’u napisał:
” W niedzielę miałem swoje 5 minut 😊 Wygraną nie zawdzięczam tylko sobie, ale także @natalia_bentkowska która towarzyszyła mi prawie przez cały bieg jadąc przy mnie na rowerze. Pierwszy raz w historii mojego biegania miałem aż tak duży team za co bardzo dziękuję bo gdyby nie wy pewnie by się nie udało odnieść jednego z ważniejszych zwycięstw w mojej karierze biegacza DZIĘKUJĘ!!!”

W biegu wystartowali, również inni mieszkańcy Koszalina. Mariusz Kowalczyk z naszego miasta bieg ukończył z czasem 1 godzina 44 minuty i 30 sekund. W Bydgoszczy wystartowała jeszcze Daria Borkowska-Kowalczyk, która uzyskała czas 1 godzina 52 minuty i 58 sekund.