258 osób rywalizowało w Biegu Politechniki

IMG_4952Sobota 10 czerwca była dniem zmagań w Biegu Politechniki. Organizatorzy przygotowali dla sportowców dwa dystanse – 4 km i 10 km. Na krótszym dystansie najszybszy okazał się Wojciech Szamrej, zaś na dłuższym wygrał Piotr Gawron.
W biegu na 4 km triumfator Wojciech Szamrej linię mety przekroczył z czasem 15’42”. Drugi na mecie Damian Wójcik uzyska czas 15’49”. Trzecią lokatę zajął Stanisław Siwik z czasem 16’02”. Na tym dystansie najszybszą kobietą była Irena Samoił-Kowalska z czasem 18’12”. Drugie miejsce przypadło Marcie Mędel z czasem 18’59”. Najniższy stopień podium należał do Anny Sobala z czasem 19’49”.

Na dystansie 10 km Piotr Gawron zdeklasował rywali i trasę pokonał w 36’59”. Drugi na mecie Arkadiusz Bużniak uzyskał czas 38’13”. Trzecie miejsce zajął Adrian Kępka z czase 38’28”.

Wśród kobiet triumfowała Agnieszka Konkel z czasem 43’05”. Drugą lokatę zajęła Joanna Pietko z czasem 47’58”. Podium uzupełniła Izabela Chodor z czasem 48’59”.

W biegu na 4 km wystartował 158 osób, zaś w biegu na 10 km rywalizowało 90 osób. Zawody na obu dystansach zaliczane są do Koszalińskiego Rankingu Biegaczy. Aktualizację rankingu przeprowadzimy we wtorek 13 czerwca.

Dodajmy, że w niedzielę 11 czerwca w Karlinie odbędzie się bieg Papieski na dystansie 15 km, który również zaliczany jest do naszego rankingu. Podsumowując aktualizacja będzie dotyczyć wszystkich trzech biegów tego weekendu.