Gwardia z licencją. II liga będzie w Koszalinie?

gwardia-wdaPiłkarska Gwardia po 23 latach przerwy będzie rywalizowała na szczeblu centralnym. Koszaliński klub otrzymał licencję na grę w II lidze, a mecze w roli gospodarza ma rozgrywać na stadionie w Kołobrzegu. Jednak istnieje szansa, że podopieczni Tadeusza Żakiety grać będą na własnym stadionie przy ul. Fałata 34 w Koszalinie.

Komunikat PZPN-u:

Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN 29 czerwca 2017 roku rozpatrzyła wniesione odwołania Klubów Gwardia Koszalin, Lechia Gdańsk i Ruch Chorzów od decyzji Komisji Licencyjnej ds. Licencji Klubowych PZPN. Po przeanalizowaniu odwołań Klubów, Komisja postanowiła:

I. Zmienić decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych w stosunku do Klubu Gwardia Koszalin w ten sposób, że: przyznała licencję na rozgrywki II ligi w sezonie 2017/2018 z nadzorem finansowym i sankcją regulaminową w postaci kary pieniężnej w wysokości 5000 zł w związku z naruszeniem szeregu kryteriów w procesie licencyjnym na poziomie Komisji pierwszej instancji. Jednocześnie informujemy, że Klub Gwardia Koszalin zgodnie ze złożonym wnioskiem będzie rozgrywać mecze w roli gospodarza w sezonie 2017/2018 na stadionie Kotwicy Kołobrzeg.

Natomiast na facebook’u oficjalnego profilu Klubu Sportowego Gwardia Koszalin można przeczytać:

Spokojnie Panowie. Nikt nie zakłada gry w Kołobrzegu i to nie tylko z powodów animozji między kibicami. Plan jest taki iż 5 pierwszych kolejek (trwają właśnie rozmowy z Wartą i Siarką) gramy na wyjazdach. A być może i więcej kolejek (jeśli inne Kluby wyrażą zgodę). Trzeba podziękować Panu Prezesowi Janowi Bednarkowi, bo to jego wstawiennictwo pomogło przy uzyskaniu licencji. Po spotkaniu w dniu 29.06 na obiekcie z przedstawicielami PZPN oraz Władzami Miasta – Panami Prezydentami Krzyżanowskim i Kierzkiem jest już realny pomysł aby w szybki sposób (m.in. remonty pomieszczeń, mobile trybuny) przystosować obiekt do wymagań II ligi. Mamy też poparcie Pana Posła Gawłowskiego i Pana Prezydenta Jedlińskiego. Następnie trzeba będzie przygotować projekt nowego stadionu, którego realizacja (konkurs na projekt, itd.) rozpoczęłaby się w przyszłym roku. Od działań Pana posła Gawłowskiego oraz Panów Prezydentów Koszalina zależą teraz losy obiektu przy Fałata 34. Cieszmy się jako kibicie że wreszcie w Koszalinie „ruszyło” w kontekście zmian dla wszystkich fanów piłki nożnej – nie obrzucając jednocześnie inwektywami!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *