Harcorowe bieganie po Górze Chełmskiej

IMG_8620W sobotę 8 lipca koszalińska Góra Chełmska była miejscem rywalizacji biegaczy na dystansie 5 km i 21 km. Uczestnicy obu dystansów podkreślali, że trasa była niezwykle ciężka. Najszybszy w biegu na 5 km był Igor Siódmiak, zaś dystans półmaratonu wygrał Szymon Polak.

Na dystansie 5 kilometrów rywalizowało 209 osób. Najszybszy okazał się Igor Siódmiak ze Szczecinka, którego czas to 19 minut i 23 sekund. Drugie miejsce przypadło Kamilowi Orzechowskiemu z KOszalina, który trasę pokonał w 20 minut i 21 sekund. Podium uzupełnił Kuba Murawski ze Szczecina z czasem 21 minut i 23 sekund.

Najszybszą kobietą okazała się Natalia Kowalik ze Szczecinka, której czas to 24 minut i 55 sekundy. Drugie miejsce zajęła Nikola Murawska ze Szczecina, która na metę wbiegła z czasem 25 minut i 23 sekund. Najniższy stopień podium przypadł Ewelinie Szabli z Koszalina, której czas to 25 minut i 39 sekund.

Bieg na dystansie półmaratonu zdominowali reprezentanci Koszalina, którzy wywalczyli wszystkie trzy miejsca na podium w kategorii panów. Najszybszy okazał się Szymon Polak, który z czas 1 godzina, 45 minut i 27 sekund minimalnie wygrał z Waldemarem Hibnerem, który niemal w tym samym momencie przekroczył linię mety. Podium uzupełnił Wiesław Jarosz z czasem 1 godzina 46 minut i 53 sekundy.

Najszybszą kobietą w półmaratonie była Wioletta Murawska ze Szczecina, której czas to 2 godziny 3 minuty i 35 sekund, drugą lokatę wywalczyła Sylwia Teletyńska z Choszczna z czasem 2 godziny 7 minuy i 43 sekund. Podium uzupełniła Agnieszka Konkel z Koszalina, która na metę dotarła z czasem 2 godzin 9 minut i 7 sekund. W półmaratonie startowało 112 osób.

Oba biegi zaliczane do Koszalińskiego Rankingu Biegaczy, który zostanie zaktualizowany w najbliższym czasie.

[Best_Wordpress_Gallery id=”71″ gal_title=”Kurs na Chełmską / 1. Półmaraton Górski”]