Herosi na start. XBG już dzisiaj!

IMG_3161_resizeWielbiciele wyczynowego biegania wyruszą dzisiaj na podbój „Góry Piaskowej”. W południe rozpocznie się trzecia edycja Extremalnego Biegu Godzinnego. Udział w biegu zadeklarowało blisko stu biegaczy.

Każdy uczestnik do pokonania ma dowolny dystans, ale nie krótszy, niż jedno okrążenie mierzące ok. 1 km w czasie jednej godziny. Zakończenie okrążenia przed upływem 1 godziny jest równoznaczne z podjęciem wyzwania na kolejnym, które należy ukończyć.

Jeżeli uczestnik zamierzać będzie ukończyć swój bieg będzie musiał ukończyć swoje ostatnie okrążenie po upływie pełnej godziny. Ponownie biegacze na mecie otrzymają najcięższe medale w swojej klasie. Ponadto podobnie jak w latach ubiegłych zostaną one wręczone do rąk własnych podczas oficjalnego zakończenia imprezy.

Aktualną rekordzistką trasy wśród pań jest Sylwia Telatyńska z Choszczna, która ukończyła bieg na 6. miejscu OPEN w 2016 roku, uzyskując czas 1h06’46”, mając w nogach 9 okrążeń. Zwycięzcą w roku 2016 i rekordzistą trasy wśród mężczyzn jest obecnie Paweł Bednarz z Koszalina, który pokonał 10 okrążeń w czasie 1h01’13”.

Galeria zdjęć jeszcze dzisiaj na naszym portalu. Zapraszamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *