Pierwsze sparingowe zwycięstwa Energi AZS

IMG_8888Szczypiornistki Energi AZS Koszalin od dwóch zwycięstw z UKS PCM Kościerzyna rozpoczęły przygotowania do rozgrywek PGNiG Superliga kobiet 2017/2018.

Pierwszy mecz: Energa AZS wygrała 34:28

Pojedynek rozpoczął się od wyrównanej gry, a pierwszego gola dla akademiczek zdobyła niedawno pozyskana Tamara Smbatian.  Niespodziewanie po 9 minutach gry na prowadzeniu było zawodniczki z Kościerzyny 5:7. W 24 minucie, po bramce Malwiny Hartman przyjezdne prowadziły 10:14. Końcowe sześć minut pierwszej połowy to zdecydowanie lepsza gra podopiecznych Anity Unijat w zaledwie sześć minut koszalinianki odrobiły stratę oraz wyszły na trzy bramkowe prowadzeni. Po 30 minutach Koszalin prowadził 17:14.

Po zmianie ston spotkanie było zacięte przez pierwszy kwadrans (red. 23:22. Ostatnie słowo należało do gospodyń, które ostatecznie wygrały 34:28.

Drugi mecz: Energa AZS wygrała 31:24

Spotkanie od pierwszych minut było jednostronne. Energa AZS po kwadransie gry prowadziły, aż 10:1. Następnie trenerka Anita Unijat dokonała kilku zmian w składzie, co wykorzystały przyjezdne doprowadzając do stanu 18:9 po 30 minutach gry.

W drugiej połowie akademiczki były stroną przeważająco, ale momentami UKS PCM Kościerzyna, również potrafił zaatakować. Kwadrans przed końcem Koszalin prowadził 25:17.  Do końca spotkania Energa AZS nie pozwoliła rywalkom odrobić straty. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodyń 31:24.