Gwardia przegrała z Olimpią

Olimpia Elbląg- Gwardia KoszalinGwardia Koszalin doznała drugiej porażki na boiskach drugoligowych. W trzeciej serii spotkań podopieczni Tadeusza Żakiety przegrali w starciu z Olimpią Elbląg.

W pierwszej połowie oba zespoły miały swoje szanse, ale żadnemu piłkarzowi nie udało się skierować piłki do siatki. Po zmianie stron szczęście sprzyjało gospodarzom. W 57 minucie po dynamicznej akcji prawą stroną piłka trafia do niepilnowanego Radosława Stępnia, kt strzałem pod poprzeczkę bramki Adriana Hartleba daje prowadzenie Olimpii Elbląg.

Kwadrans później Gwardia przegrywała już różnicą dwóch trafień. Ponownie Hartleba pokonał Stępień. Napastnik gospodarzy wykorzystał, tym razem podanie z lewego skrzydła i bez żadnych problemów wpakował piłkę do siatki.

Spotkanie nie było porywającym widowiskiem. Olimpia była drużyną konkretniejszą i w odpowiednich momentach przyśpieszyła. Drużynie prowadzonej przez Tadeusza Żakietę brakowało pomysłu na wykończenie akcji. Ostatecznie koszaliński zespół przegrał drugie spotkanie w lidze.

Kolejny mecz Gwardia zagra 18 sierpnia o 17:30 w Poznaniu z miejscową Wartą, która po trzech kolejkach ma na swoim koncie komplet punktów.