Orzechowski, Kulczyk i Gawron triumfatorami DecaRun

Decarun (2)We wtorek 15 sierpnia odbył się pierwszy bieg DecaRun. Organizatorzy zadbali o dystanse dla wszystkich, bowiem biegacze mieli do wyboru dystanse 15 km, 10 km oraz 5 km. Najszybszym w biegu na 15 km okazał się Kamil Orzechowski, który jako jedyny na tym dystansie złamał granicę 57 minut.

Wspomniany Kamil Orzechowski cały bieg ukończył z czasem 56’33”. Drugie miejsce przypadło Wiesławowi Jarosz z czasem 57’26”, a trzecie miejsce przypadło Przemysławowi Barańskiemu z czasem 58’33”.

Wśród kobiet na dystansie 15 km triumfowała Agnieszka Konkel z czasem 69’24”. Podium uzupełniły Martyna Chodor 70’55” oraz Joanna Piętko 71’43”.

W biegu na 10 km triumfował Jerzy Kulczyk z czasem 37’08”.  Drugie miejsce w tej kategorii przypadło Bartowi Głusińskiemu, który uzyskał czas 37’46”. Podium uzupełnił Miłosz Szkołuda z czasem 37’52”.

W kategorii kobiet na trasie 10 km najszybsza była Ewelina Michałowska, która uzyskała czas 44’32”. Drugą lokatę wywalczyła Ewelina Szabla z czasem 46’07”. Najniższy stopień podium przypadł Małgorzacie Ziółkowskiej, która trasę pokonała w 49’25”.

Na najkrótszym 5 km dystnasie triumfował Piotr Gawron, który bieg ukończył z czasem 17’46”. Drugą pozycję wywalczył Sebastian Rybaczek, który bieg ukończył z czasem 18’03”. Trzecia lokatę zajął Kamil Hołub z czasem 18’10”.

Najszybszą kobietą na trasie 5 km była Izabela Frontczak, która biegu ukończyła z czasem 20’49”. Drugie miejsce należało do Agnieszki Pasieki z czasem 21’35”. Trzecie miejsce należało do Ireny Samoił Kowalskiej z czasem 23’44”.

Łącznie na trzech dystansach ścigało się 329 zawodników.