Energa AZS triumfuje w turnieju o Puchar Wicemarszałka

IMG_2590Akademiczki okazały się bezkonkurencyjne w koszalińskim turnieju o Puchar Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego. Energa AZS dzięki trzem zwycięstwom nie miała sobie równych w rozgrywkach.

Turniej podopieczne Anity Unijat rozpoczęły od pokonania KPR Gminy Kobierzyce 24:20. Pierwsza połowa nie wskazywała, że akademiczki odniosą zwycięstwo, bowiem to Kobierzyce prowadziły 14:7. Rozgrywki w piątej rozpoczęły dwie inne drużyny. Start Elbląg bez większych problemów pokonał UKS PCM Kościerzyna 36:28.

Drugi dzień rywalizacji rozpoczął się od wygranej Startu Elbląg 28:26 nad KPR Gminy Kobierzyce. Natomiast kolejny mecz to wygrana zespołu Anity Unijat 29:23 nad UKS PCM Kościerzyna. Warto dodać, że również po 30 minutach to rywal akademiczek prowadził 13:11.

W swoim ostatnim meczu KPR Kobierzyce wygrało 31:25 z UKS PCM Kościerzyna. Ostatnie spotkanie turnieju, w którym Energa AZS Koszalin rywalizowała ze Startem Elbląg przyniosło sporo emocji. Pierwsza połowa była nieco lepsza dla akademiczek, które prowadziły 18:16. Po zmianie stron Energa AZS potwierdziła swoją wyższość i wygrała ostatecznie 35:29.

Zwycięstwo nad Startem oznaczało, że zespół z Koszalina wygrał cały turniej o Puchar Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego