Uczczą pamięć zawodników i trenera

IMG_9414W sobotę 2 września szczypiorniści Gwardii Koszalin będą już po raz dziewiąty gospodarzem Memoriału Bartosza Bigdy, Filipa Potocznika i Mariusza Wnuka. W tegorocznej edycji w rozgrywkach udział wezmą zawodnicy Gwardii Koszalin, Energetyka Gryfino i Sparty Oborniki.3 października 2008 roku pod Sławnem w wypadku samochodowym, spowodowanym przez innego użytkownika drogi, zginęli wychowankowie „Gwardii” Koszalin: Bartosz BIGDA i Filip POTOCZNIK. Razem z młodymi szczypiornistami zginęła ich koleżanka Anna RAJCA. Wszyscy byli studentami Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Młodzi zawodnicy ( w dniu wypadku mieli zaledwie po 20 lat ) byli przyjaciółmi od wielu lat.  Stali dopiero na progu kariery sportowej. Bartek, mający doskonałe warunki fizyczne, dysponował niezwykle silnym i skutecznym rzutem, a Filip imponował znakomitą koordynacją ruchową, co w przypadku bramkarza jest niezwykle istotne.

Mariusz Wnuk, trener Gwardii zmarł w październiku 2014 roku.

Turniej będzie doskonałą okazją dla podopiecznych Piotra Stasiuka, aby przetestować warianty gry na tle silnych rywali.

Rozgrywki rozpoczną się w sobotę o godzinie 13:00 spotkaniem Energetyka Gryfino ze Spartą Oborniki. Następnie gospodarze turnieju zmierzą się z Energetykiem. Ostatnim meczem memoriału będzie starcie Gwardii ze Spartą Oborniki. Koszalinianie mają jeszcze w planach w niedzielę 3 września dodatkowo rozegrać sparingowy mecz ze Spartą Oborniki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *