Gwardia zamierza podbić miasto „Smoka”

garbarnia-gwardiaGwardia Koszalin po pięciu porażkach z rzędu poszuka punktów w wyjazdowym spotkaniu z Garbarnią Kraków. Koszalinianie powalczą w spotkaniu z wymagającym rywalem o drugie ligowe zwycięstwo.

Zespół prowadzony przez Tadeusza Żakieta sezon rozpoczął od pokonania Znicza Pruszków. W kolejnych spotkaniach „Trójkolorowi” zanotowali wstydliwą serię pięciu kolejnych porażek. Koszalińska drużyna przegrała  0:1 z ŁKS-em Łódź, 0:2 Olimpii Elbląg, 0:3 z Wartą Poznań, 0:3 Wisłą Puławy oraz w ostatniej kolejce 1:4 z Radomiakiem Radom.

Krakowski zespół sezon rozpoczął od dwóch porażek 0:1 z Radomiakiem Radom i 1:3 z GKS-em Bełchatów. Następnie Garbarnia pokonała 3:1 Siarkę Tarnobrzeg, zremisowała 1:1 z Rozwojem Katowice, uległa 1:2 z Legionovią Legionowo. W ostatniej kolejce krakowska Garbarnia rozbiła 4:1 ROW 1964 Rybnik.

Najskuteczniejszym graczem Garbarni jest Serhij Krykun, który ma na swoim koncie dwa trafienia. Po jednym golu na swoim koncie mają Petar Borovićanin, Arkadiusz Garzeł, Michał Mistrzyk, Tomasz Ogar, Patryk Serafin, Marcin Siedlarz, Wojciech Wojcieszyński i Filip Wójcik. W drużynie koszalińskim bramki na drugoligowych boiskach zdobyli dotychczas tylko trzej zawodnicy – Adrian Kwiatkowski, Przemysław Brzeziański i Daniel Wojciechowski – wszyscy po jednej bramce.

Po sześciu spotkaniach Gwardia z zaledwie trzema punktami na koncie zajmują ostatnie miejsce w stawce 18 zespołów. Garbarnia z siedmioma punktami zajmuje siódmą lokatę.  Spotkanie odbędzie się 2 września o godzinie 17:00 w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *