Toyota Koszalin Open: Gawron z Filinem oraz Ciaś z Dembkiem powalczą o finał

IMG_1828W Koszalinie od tygodnia trwa coroczny turniej tenisa ziemnego. Tegoroczna edycja Toyota Koszalin Open 2017 kończy cykl męskich futuresów ITF w Polsce. W turnieju biorą udział jedni z najlepszych tenisistów naszego kraju m.in.  Paweł Ciaś, Adam Chadaj, Adrian Andrzejczuk, Marcin Gawron, Michał Dembek, Karol Drzewiecki, Dominik Nazaruk czy Kacper Żuk.

Najwyżej rozstawiony gracz koszalińskiego turnieju Ekwadorczyk Ivan Endara pożegnał się już z rozgrywkami, a wyeliminował go w piątek 1 września w ćwierćfinale Marcin Gawron, który po zaciętym boju wygrał 4:6, 7:6 (4), 6:4. Polak w walce o finał zmierzy się z Pavel Filin.

Ciekawie zapowiada się, również druga para półfinałowa, w której zmierzą się najwyżej rozstawiony z Polaków Paweł Ciaś z Michałem Dembkiem.

Dodajmy, że zakończyła się już rywalizacja deblistów, w której najlepszym teamem okazała się para Ivan Endara/Szymon Walków, która w finale pokonała Michała Dembka i Marcina Gawrona 3-6 6-2 7-10.

Singlowe półfinały rozpoczną się 2 września o godzinie 11:00.  Łączna pula nagród w turnieju wynosi 15 tys. dolarów.

 

Galeria z 1 września (Fot. Alex)

« 1 z 2 »

Poniżej wszystkie wyniki:

SINGIEL

Pierwsza runda: (1) Endara – Jabłoński 6:1, 6:2; Żuk – Rocens 7:6 (3), 6:3; Gawron – Królik 6:3, 6:0; Walków – (5) Smoła 2:6, 6:3, 6:4; Filin – Jankowiak 6:0, 6:2; Nazaruk – Nouza 5:7, 7:5, 6:1; Fekiac – Andrzejczuk 4:6, 6:4, 6:2; (7) Chadaj – Gryńkowski 6:4, 6:1; (8) B. Wagner – Grzegorczyk 6:1, 6:3; Orlov – Kyrychenko 6:7 (2), 7:5, 7:5; Drzewiecki – Kazanowski 6:2, 6:1; (4) Ciaś – Nowak 6:2, 6:0; (6) Dembek – Cordonnier 6:3, 6:1; Yatsyk – Borkowski 6:4, 6:4; Kowalczyk – Lozan 6:4, 6:1; B. Wojnar – K. Mlazga 5:7, 6:2, 6:1.

Druga runda: Endara – Żuk 6:3, 4:6, 6:0; Gawron – Walków 6:1, 6:4; Filin – Nazaruk 6:1, 6:3; Chadaj – Fekiac 6:1, 7:5; Orlov – B. Wagner 6:3, 6:0; Ciaś – Drzewiecki 6:3, 6:4; Dembek – Yatsyk 7:6 (5), 6:2; Kowalczyk – B. Wojnar 6:2, 6:2.

Ćwierćfinały: Gawron – Endara 4:6, 7:6 (4), 6:4; Filin – Chadaj 7:6 (4), 7:6 (2); Ciaś – Orlov 7:5, 6:2; Dembek – Kowalczyk 7:5, 6:3.

Półfinały: Gawron – Filin; Ciaś – Dembek.

DEBEL

Pierwsza runda: Fekiac/Kucbel – Mularczyk/B. Wojnar 6:7 (1), 6:1, 10:3; Chadaj/Królik – Kapaś/F. Urban 2:1 i krecz; (4) Dembek/Gawron – Kazanowski/Kimaszewski 6:2, 6:0; Grzegorczyk/Kowalczyk – Ciaś/Nowak 5:7, 6:3, 10:3; Cordonnier/Orlov – Jankowiak/Kossek 6:2, 6:3; (3) Endara/Walków – Bedra/Nazaruk 6:1, 7:5; Filin/Yatsyk – A. Mlazga/K. Mlazga 6:2, 6:4; Nouza/Skoch – (2) Andrzejczuk/Żuk 6:3, 6:1.

Ćwierćfinały: Chadaj/Królik – Fekiac/Kucbel 3:6, 6:1, 10:4; Dembek/Gawron – Grzegorczyk/Kowalczyk 6:4, 6:2; Endara/Walków – Cordonnier/Orlov 6:2, 6:1; Nouza/Skoch – Filin/Yatsyk 2:6, 6:2, 10:5.

Półfinały: Dembek/Gawron – Chadaj/Królik 6:4, 6:2; Endara/Walków – Nouza/Skoch 4:6, 6:2, 10:2.

Finał: Endara/Walków – Dembek/Gawron 6:3, 2:6, 10:7.

ELIMINACJE

Pierwsza runda: Moerl – Prochalski 6:0, 6:0; Hulme – Sadal 6:4, 7:6 (3).

Druga runda: (1) Filin – Srodowski 6:0, 6:0; Moerl – P. Kwiatkowski 6:1, 6:0; Garwacki – Michałowski 6:3, 6:3; Jabłoński – Jastrzębski 7:5, 2:6, 7:5; Kon. Mularczyk – Kimaszewski 6:1, 6:2; Kowalczyk – Krzeptowski 6:1, 6:1; Bronka – Hulme 5:7, 6:1, 6:4; Kyrychenko – J. Gewert 6:2, 5:7, 6:3; Bedra – A. Mlazga 3:6, 6:4, 6:0; Fekiac – Elis 6:1, 6:0; Jankowiak – Malmon 6:3, 6:2; Borkowski – Dworak 6:3, 6:4; K. Mlazga – Gerry 6:1, 6:2; Yatsyk – Kucbel 7:6 (6), 6:3; Królik – Kossek 6:3, 6:3; Maker – Ina 6:0, 6:0.

Trzecia runda: Filin – Moerl 6:4, 6:1; Jabłoński – Garwacki 6:3, 6:3; Kowalczyk – Kon. Mularczyk 6:2, 6:2; Kyrychenko – Bronka 6:0, 6:1; Fekiac – Bedra 6:1, 6:0; Borkowski – Jankowiak 3:6, 6:1, 7:5; Yatsyk – K. Mlazga 6:2, 6:3; Królik – Maker 6:1, 6:2.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *