Gwardia rozpoczyna walkę w I lidze

IMG_9414Piłkarze ręczni Gwardii Koszalin już w sobotę 9 września przed własną publicznością zagrają pierwszy mecz w pierwszej lidze. Rywalem koszalinian będzie GKS Żukowo.
Podczas przygotowań zespół Piotra Stasiuka rywalizował w dwóch turniejach w Koszalinie. Ponadto mierzyła się z norweskim zespołem Kolstad Handball. Przygotowania Gwardia rozpoczęła od starcia z norwegami, które przegrała 18:32. Następnie Gwardia w polsko-niemieckim turnieju zajęła drugie miejsce. W trakcie rozgrywek koszalinianie przegrali z niemiecki Fortuna 50 Neubrandenburg 13:26, w rewanżowym spotkaniu pokonali tego rywali 19:13. Ponadto zespół z naszego miasta dwukrotnie wygrał z KPR Gryfino 29:21 i 18:17.

Ostatnim punktem przygotowań był tradycyjny memoriał Bartosza Bigdy, Filipa Potocznika i Mariusza Wnuka. Podopieczni Piotra Stasiuka zaprezentowali się w ostatnim turniejem przed startem pierwszej ligi z bardzo dobrej strony. Gospodarze turnieju okazali się najlepsi. Gwardia Koszalin na inaugurację rozbiła KPR Gryfino, aż 34:16. W spotkaniu kończącym rywalizację koszalinianie pokonali Spartę Oborniki 28:22, a należy wspomnieć, że po pierwszej połowie zespół Piotra Stasiuka przegrywał 13:16.

Teraz przed koszalińskim zespołem zdecydowanie trudniejsza przeprawa, bowiem czas na pierwszy poważny sprawdzian. W sobotę 9 września Gwardia spotkaniem z GKS-em Żukowo rozpocznie rywalizację w I lidze. Nie wiadomo w jakiej formie jest obecnie przeciwnik koszalinian, ale jednego jesteśmy pewni. Zespół z Koszalina będzie walczył do końca o korzystny rezultat. Spotkanie będzie szczególne dla Pawła Dzierżawskiego, który trafił do Gwardii z GKS-u Żukowo. POnadto do Gwardii trafił jeszcze Radosław Steege z Cartusi Kartuzy. Niestety z gry w klubie zrezygnował Sebastian Ludian.

Spotkanie Gwardii z GKS Żukowo odbędzie się 9 września o godzinie 18:00 w koszalińskiej hali Gwardia przy ul. Fałata 34. Bilety w cenie 5 zł. Dzieci do lat 10 za okazaniem legitymacji za darmo.

SKład Gwardii Koszalin na nadchodzący sezon:

Bramkarze: Mirosław Bugaj, Dawid Gryzio, Henryk Rycharski
Skrzydłowi: Bartosz Tołłoczko, Michał Hertif, Marek Jakutowicz, Szymon Pel, Oskar Tałaj, Radosław Steege
Rozgrywający: Patryk Kiciński, Łukasz Czerwiński, Adam Laskowski, Piotr Goerig, Krzysztof Szymko, Piotr Prudzienica, Michał Czaplicki
Obrotowi, Maciej Kamiński, Paweł Urbański, Paweł Dzierżawski

Ubyli: Sebastian Ludian – rezygnacja z treningów
Przybyli Radosław Steege (Cartusia Kartuzy), Paweł Dzierżawski (GKS Żukowo).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *