Kenijczycy najszybsi w 27. Półmaratonie Philipsa

IMG_2168W niedzielę 3 września w Pile odbył się 27. Półmaraton Philipsa, zawody są jednocześnie mistrzostwami Polski w półmaratonie. Najszybszy okazał reprezentant Kenii Hillary Kiptum Maiyou Kimaiyo, który minimalnie wygrał z innym przedstawicielem Kenii Joel-em Maina Mwangi o zaledwie 25 sekund.

Trzecie miejsce w zawodach zajął Arkadiusz Gardzielewski z Wrocławia. Wśród kobiet triumfowała Kenijka Stellah Jepngetich Barsosio, która zdecydowanie wygrała z Christine Moraa Oigo (Kenia). Podium uzupełniła Ewa Jagielska z Wyszkowa.

Zawody ukończyło 3624 biegacz. W zawodach brała udział, również liczna reprezentacja zawodników z Koszalina. Najszybszym zawodnikiem z regionu okazał się Kamil Orzechowski, który zajął 68 miejsce z czasem 01:22:21.

Pełne wyniki

[Best_Wordpress_Gallery id=”101″ gal_title=”27. Półmaraton Philipsa – Piła (rozgrzewka)”]

[Best_Wordpress_Gallery id=”102″ gal_title=”27. Półmaraton Philipsa – Piła (Start)”]

[Best_Wordpress_Gallery id=”103″ gal_title=”27. Półmaraton Philipsa – Piła (Bieg)”]

[Best_Wordpress_Gallery id=”104″ gal_title=”27. Półmaraton Philipsa – Piła (meta)”]

Nagrody:

Mężczyźni     – w klasyfikacji generalnej za miejsca 1 do 10 nagrody pieniężne.

Kobiety          – w klasyfikacji generalnej za miejsca 1 do 10 nagrody pieniężne.

W każdej kategorii wiekowej za miejsca 1 do 3 nagrody.

Wszyscy zawodnicy w ramach pakietu startowego otrzymają: numer startowy (agrafki), medal, kalendarz AIMS, koszulkę, napój izotoniczny, oraz bon na Pasta – Party.

Oficjalny Komunikat Organizatora Półmaratonu Philips Piła

Chcemy oficjalnie potwierdzić, że w wyniku pomyłki trasa 27. Półmaratonu PHILIPS Piła była o dokładnie 225 metrów dłuższa, niż dystans półmaratonu. Ustaliliśmy to przy użyciu narzędzi pomiarowych, to ostateczna informacja w sprawie długości trasy niedzielnego biegu. Nie zmienia to w żadnym wypadku tego, że trasa została w tym roku prawidłowo zmierzona i tym samym uzyskała atest IAAF, PZLA, i AIMS. Odpowiedzialność za błąd w wyznaczaniu trasy ponosi firma zewnętrzna, która ją zabezpieczała. Jej pracownicy na al. Powstańców Wielkopolskich umieścili oznakowanie nawrotu o jedną nawrotkę za daleko w stosunku do wyznaczonej trasy, co spowodowało wydłużenie dystansu.

Wyniki 27. Półmaratonu PHILIPS Piła, w tym Mistrzostw Polski w Półmaratonie Mężczyzn i Kobiet są ważne i pozostają bez zmian. Jesteśmy świadomi, że wielu biegaczy, którzy planowali pobić w tym roku w Pile swoje rekordy życiowe nie zrobili tego z uwagi, że musieli przebiec 225 metrów więcej. Jest nam z tego powodu bardzo przykro i wszystkich zainteresowanych przepraszamy. Obiecujemy, że w przyszłości taka sytuacja nie będzie miała miejsca.