Szczypiorniści wygrywają na inaugurację I ligi

IMG_3771Szczypiorniści Gwardii Koszalin bardzo dobrze zaprezentowali się w spotkaniu inaugurującym rozgrywki 1 ligi. Przed własną publicznością beniaminek rozgrywek pokonał GKS Żukowo 29:23.
Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla koszalinian, którzy w 6 minucie prowadzili 3:0. Znakomicie w spotkanie wszedł Henryk Rycharski, który odbił kilka trudnych piłek. W 9 minucie goście zdobyli swoją pierwszą bramkę. GKS Żukowo w 13 minucie zdołał zdobyć kontaktowe trafienie (6:5). Natomiast w 17 minucie zespół Piotra Stasiuka po raz pierwszy stracił prowadzenie, bowiem GKS zdołał doprowadzić do remisu 7:7. Następnie bramki Patryka Kicińskiego i Piotra Goeriga wyprowadziły Gwardię na prowadzenie 9:7. W końcówce pierwszej połowy koszalinianie nie stracili wypracowanej przewagi. Do przerwy było 15:12 dla gospodarzy.

Po zmianie stron szczypiorniści Żukowa w zaledwie kilka minut odrobili dwa trafenia. Następnie koszalianie zdobyli cztery bramki z rzędu i w 42 minucie na tablicy widniał wynik 21:16 dla Gwardii. Rywal nie zdołał się już podnieść. Zespół Piotra Stasiuka wygrał ostatecznie 29:23 i trzy punkty zostają w Koszalinie.

red. Od nowego sezonu za wygraną w piłce ręcznej przyznaje się trzy punkty. Natomiast gdy mecz kończy się remisem to zawodnicy rzucają rzuty karne. Wygrana w rzutach z 7 metrów nagradzana jest 2 punktami, przegrany w karnych otrzymuje jeden punkt. Zespół, który przegra pojedynek przed rzutami karnymi nie inkasuje punktów.

« 1 z 3 »

Zapis relacji na żywo

Gwardia Koszalin – GKS Żukowo 29:23 (15:12)

1 minuta
Pierwsza akcja gości zatrzymana przez Rycharskiego.
3 minuta
Pierwszą bramkę dla koszalinian zdobył Marek Jakutowicz z rzutu karnego.
4 minuta
2 minuty dla Krzysztof Komarzewski z GKS-u Żukowo
5 minuta
Koszalinianie przeważają, ale nie potrafią podwyższyć prowadzenia.
5 minuta
Z drugiej linii w samo okienko trafia Kiciński. Przepiękne trafienie!
6 minuta
Gospodarze podwyższają na 3:0!
8 minuta
Jakutowicz trafia z rzutu karnego
9 minuta
Gwardia traci pierwszą bramkę w sezonie. Autorem trafienia jest Krzysztof Gądek
10 minuta
Czerwiński zdobywa swoją pierwszą bramkę dla Gwardii (5:1)
10 minuta
Goście szybko odpowiadają
11 minuta
Kiciński i już 6:2 dla koszalinian. Fantastyczny początek zespołu Piotra Stasiuka!
12 minuta
Gądek zdobywa swoją drugą bramkę i zmniejsza straty do 6:3
13 minuta
Fantastyczna minuta w wykonaniu gości. W kilka sekund przewaga gospodarzy stopniała do 6:5
14 minuta
Koszalinianie przywracają dwubramkowe prowadzenie
15 minut
Tomaszewski zmniejsza przewagę Gwardii do jednej bramki
16 minuta
Jakutowicz trafia jedynie w poprzeczkę z 7 metrów (7:6).
17 minuta
Szansa dla Żukowa z 7 metrów. Goście doprowadzają po raz pierwszy do bramkowego remisu (7:7)
18 minuta
Kociński przywraca prowadzenie koszalinianom (8:7)
19 minuta
Piotr Goerig podwyższa prowadzenie Gwardii (9:7)
20 minuta
Krzysztof Komarzewski wykorzystuje szybki atak zespołu z Żukowa (9:8)
20 minuta
Karny dla Gwardii oraz jednocześnie 2 minuty dla Krzysztofa Gądka. Koszalinianie nie wykorzystują rzutu karnego (9:8)
21 minuta
Jarosław Pawlak zdobywa 10 gola dla gospodarzy (10:8)
21 minuta
Ponownie Komarzewski trafia do siatki – 3 gol tego zawodnika (10:9)
22 minuta
Kiciński ponownie skuteczny w ataku (11:9)
22 minuta
Grzegorz Dorsz i tylko jedna bramka przewagi gospodarzy (11:10)
23 minuta
O czas poprosił Piotr Stasiuk
24 minuta
Rycharski po raz kolejny odbija piłkę (11:10)
25 minut
Patry Kiciński zdobywa swoja piątą bramkę (12:10)
25 minuta
Goście szybko chcieli odpowiedzieć, ale ponownie na posterunku Rycharski. Znakomita skuteczność bramkarza Gwardii. (12:10)
26 minuta
Krzysztof Dorsz trafia z rzutu karnego, a po niesportowej „cieszynce” sędziowie ukarali zawodnika 2 minutami kary! (12:11)
27 minuta
Czerwiński przywraca dwubramkowe prowadzenie. (13:11)
28 minuta
Damian Woźniak (GKS Żukowo) ukarany 2 minutami kary (13:11)
29 minuta
Laskowski podwyższa prowadzenie na 14:11!
29 minuta
O czas poprosił szkoleniowiec GKS-u Żukowo – Jakub Bonisławski
29 minuta
Goście zmniejszają stratę do 14:12
30 minuta
Koszalinianie zdobywają kolejną bramkę (15:12).
30 minuta
Szansa na kolejną bramkę – Gędek-  fauluje nieprzepisowo na środku boiska. Arbitrzy dyktują rzut karny. Niestety Gwardia nie wykorzystała szansy.

Do przerwy Gwardia Koszalin prowadzi 15:12

Druga połowa
33 minuta
Grzegorz Dorsz trafia z rzutu karnego dla Żukowa (15:13)
33 minuta
Jakub Malczewski zdobywa kontaktowego gola (15:14)
35 minuta
Dwie wspaniałe interwencje Rycharskiego w bramce koszalinian (15:14).
36 minuta
Patryk Kiciński przywraca dwubramkowe prowadzenie koszalinianom
36 minuta
Wojciech Hajnos i goście ponownie dochodzą Gwardię na jedno-trafienie (16:15)
37 minuta
Szybkie akcje z obu stron i Gwardia prowadzi 17:16
38 minuta
Koszalinianie zdobywają kolejną bramkę (18:16). Goście grają w podwójnym osłabieniu. Krzysztof Gądek kończy tym samym udział w dzisiejszym meczu
40 minuta
Trzy bramkowe prowadzenie Gwardzistów (19:16)
40 minut
Paweł Dzierżawski podwyższa prowadzenie (20:16). Szkoleniowiec gości prosi o czas.
41 minuta
Rycharski ponownie powstrzymuje rywali!
42 minuta
Dzierżawski skuteczny ponownie (21:16)
43 minuta
Wiczkowski trafia dla gości, ale wydaje się, że nic już nie odbierze zwycięstwa gospodarzom (21:17)
44 minuta
Do siatki trafia Dorsz (21:18)
45 minuta
Gwardia nie wykorzystała rzutu karnego (21:18)
46 minuta
Michał Hertig pokonuje bramkarza GKS-u rzutem z koła (22:18)
46 minuta
Wiczkowski trafia do siatki (22:19)
47 minuta
O czas poprosił szkoleniowiec Gwardii – Piotr Stasiuk
48 minuta
Rycharski popisuje się kapitalną interwencją (22:19)
49 minuta
Kapitalna interwencja Rycharskiego w sytuacji sam na sam (22:19).
50 minuta
Kolejne trafienie Czerwińskiego (23:19)
51 minuta
Do koszalińskiej bramki na rzut karny wskakuje Mirosław Bugaj. Niestety goście trafiają (23:20)
52 minuta
Kiciński kolejny raz daje powody do radości publiczności (24:20)
53 minuta
Fantastyczne przywitanie Kicińskiego z pierwszą ligą! 10 trafienie zawodnika Gwardii! (25:20)
54 minuta
O czas poprosił szkoleniowiec GKS-u. Warto wspomnieć, że 15 skutecznych interwencji już ma na swoim koncie Rycharski (25:20)
54 minuta
GKS nie rezygnuje. Malczewski zdobywa 21 bramkę dla swojej drużyny (25:21)
54 minuta
Rzut karny dla gospodarzy. Michał Czaplicki skuteczny z 7 metrów (26:21)

57 minuta

Gwardia prowadzi już 27:22

58 minuta

Koszalinianie podwyższają prowadzenie 28:22

60 minuta
W końcówce oba zespoły zdobyły jeszcze po jednej bramce. Ostatecznie Gwardia wygrała z GKS-em Żukowo 29:23 na inaugurację I ligi.