Kolejna daleka podróż zakończona klęską

siarka-gwardiaSiódmej z rzędu porażki w II lidze doznali podopieczni Tadeusza Żakiety. W meczu 8 kolejki Gwardia przegrała w Tarnobrzegu z Siarką 1:4. Jedynego gola dla koszalinian zdobył Michał Szubert.

Gospodarze już w 5 minucie mieli szansę wyjść na prowadzenie. Radulj w sytuacji sam na sam uderzył obok bramki. Gwardia odpowiedziała w 21 minucie, wówczas Siarkę przed stratą gola uratowała ofiarna interwencja Dawidowicza, który ciałem zablokował piłkę zmierzającą do bramki.

Niestety w 32 minucie Jan Grzesik wyprowadził zespół z Tarnobrzegu na prowadzenie. Zawodnik gospodarzy wykorzystał podanie Czyżyckiego.i precyzyjnym strzałem w róg nie dał szans Hartlebowi na skuteczną interwencję.

Druga połowa rozpoczęła się w najgorszy możliwy sposób dla Gwardii. Grzesik zagrał w pole karne do Krzysztofa Ropskiego, który uderzył nie do obrony.

Gwardia zdołała odpowiedzieć bramką w 60 minucie Michał Szubert znalazł się na 11 metrze i strzałem w róg bramki zdobył kontaktowego gola.

Zaledwie 7 minut trwała radość zespołu Tadeusza Żakiety, bowiem w 67 minucie Krzysztof Ropski zdobył swojego drugiego gola w spotkaniu.

Ostatnie słowo należało do gospodarzy, którzy w 87 minucie, którzy za sprawą trafienia Dawidowicza podwyższyli na 4:1.

Pojedynek zakończył się kolejną wysoką porażką koszalinian. Gwardia po dotychczasowych meczach zajmuje ostatnie miejsce w lidze. Punkty udało się jej zdobyć jedynie w pierwszej kolejce, gdy na wyjeździe pokonała Znicz Pruszków 2:1. Od tego czasu zanotował siedem kolejnych porażek, co spowodowało, że sytuacja w tabeli robi się dla niej coraz trudniejsza.