Porażką rozpoczęły sezon

IMG_2590Na inaugurację PGNiG Superligi kobiet w Szczecinie doszło do derbów Pomorza Zachodniego. Po zaciętym spotkaniu Pogoń Szczecin pokonała Energę AZS Koszalin 27:25.

Już pierwsze minuty pokazały, że będzie to trudne spotkanie dla akademiczek, które po 4 minutach rywalizacji przegrywały 0:3. Zawodniczki ze Szczecina kontrolowały przebieg rywalizacji na parkiecie. Po kwadransie gry Pogoń prowadziła 6:3. W dalszej części pierwszej połowy udało się gospodynią powiększyć przewagę do pięciu trafień. Po 30 minutach na tablicy wyników widniał wynik 15:10 dla szczecinianek.

Podopieczne Anity Unijat przez długie minuty starały się dogonić rywalki. W 49 minucie Hanna Rycharska trafiła na 22:21. Natomiast w 54 minucie Romana Roszak wyprowadziła koszalinianki na prowadzenie 23:24. Radość Energi AZS nie trwała zbyt długo, bowiem w 57 minucie ponownie Szczecin wyszedł na prowadzenie. Spotkanie zakończyło się wygraną Pogoni Szczecin 27:25.