Wicemistrzynie Polski wygrywają w Koszalinie

IMG_4603Energa AZS Koszalin doznała drugiej porażki w PGNiG Superlidze kobiet. Akademiczki przed własną publicznością przegrały z wicemistrzami Polski – Zagłębiem Lubin 24:26. ub

Pierwsze minuty rywalizacji były lepsze dla akademiczek, które objęły prowadzenie 4:2 w 6 minucie. Podopieczne Anity Unijat utrzymywały wywalczoną przewagę, a po kwadransie gry prowadziły już 8:4.

Niestety w kolejnych minutach inicjatywę zaczęły przejmować przyjezdne, które już w 25 minucie doprowadziły do remisu 10:10. Ostatnie fragmenty pierwszej połowy przyniosły prowadzenie zespołowi „Miedziowych”. Po pierwszej połowie było 12:13 dla drużyny z Lubina.

Po zmianie stron akademiczki nie potrafiły odrobić straty z pierwszych trzydziestu minut rywalizacji. Zagłębie z każdą akcją przybliżało się do pokonania Energi AZS. W 40 minucie Biało-Zielone doprowadziły do stanu 15:16, ale nie potrafiły doprowadzić do wyrównania.

W 48 minucie rywalizacji przyjezdne posiadały już przewagę czterech bramek – 17:21. Osiem minut przed zakończeniem rywalizacji przewaga Lubina wynosiła pięć trafień 19:24.

Waleczna gra gospodyń w ostatnich fragmentach rywalizacji pozwoliła jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki. Energa AZS przegrała przed własną publicznością 24:26.  Zagłębie Lubin wygrało już pięć meczów z rzędu przeciwko koszalińskiemu zespołowi.

W dwóch pierwszych kolejkach PGNiG Superliga akademiczki nie wywalczyły punktu. Kolejna szansa na zwycięstwo 17 września, gdy Energa AZS w Kielcach podejmowana będzie przez Koronę Handball. Początek rywalizacji o godzinie 16:00.