Nielba „pobiła” Gwardię Koszalin

IMG_9414Szczypiorniści Gwardii doznali wyjazdowej porażki w meczu II kolejki pierwszej ligi. W Wągrowcu podopieczni Piotra Stasiuka przegrali z miejscową Nielbą 25:34.

Pierwsze minuty rywalizacji były bardzo wyrównane. Lekką przewagę uzyskali gospodarze, którzy w 14 minucie prowadzili 8:6. Koszalinianie starali się odrobić niewielkie straty. W 23 minucie zespół z Wągrowca prowadził już tylko 11:10. Podopieczni Piotra Stasiuka ostatecznie po 30 minutach gry przegrywali różnicą dwóch bramek – 13:15.

W drugiej połowie lepiej radzili sobie gospodarze. W 40 minucie przewaga Wągrowca wynosiła już pięć trafień 22:17. W końcowych fragmentach spotkania widoczna było większe doświadczenie zawodników z Nielby. Beniaminek drugiej ligi z Koszalina, tym razem przegrał różnicą dziewięciu trafień – 25:34.

Kolejny mecz Gwardia zagra przed własną publicznością w sobotę 23 września o godzinie 17:30. Rywalem podopiecznych Piotra Stasiuka będą zawodnicy Polskiego Cukru Pomezania Malbork.