Kępka wygrywa Orlą Pię(ś)ć

IMG_4547W Strzekęcinie nad jeziorem Czarne odbyła się już druga edycja biegu „ORLA PIĘ(Ś)Ć”. Dystans pięciu kilometrów najszybciej pokonał Adrian Kępka, który pokonał trasię w 18 minut i 5 sekund.

Drugie miejsce wywalczył Henryk Chudy z czasem 19 minut i 41 sekund, podium uzupełnił Karol Matuszewski z czasem 19 minut i 41 sekund.

Wśród kobiet triumfowała Agnieszka Konkel z czasem 20 minut i 16 sekund, druga na mecie Anna Konieczna uzyskała czas 22 minuty i 26 sekund. Podium uzupełniła Joanna Piętko z czasem 24 minut i 2 sekund.

W biegu udział wzięło 81 osób. Ponadto dziewięć osób brało udział w rywalizacji nordic walking. Trasę najszybciej pokonał Tomasz Mikitiuk, który 5 km przeszedł w 36 minut i 57 sekund.

Po zakończeniu rywalizacji wszyscy zawodnicy wraz z rodzinami przenieśli się w okolice ogniska, przy którym mogli upiec kiełbaskę i posilić się co nieco po wykonanym wysiłku.

II ORLA PIĘ(Ś)Ć przeszła do historii. Kolejne zawody – już za miesiąc. Dokładną datę organizatorzy podadzą niebawem!

Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie zaangażowanie Lasów Państwowych, a konkretnie Nadleśnictwa Manowo oraz leśniczego z Leśnictwa Niedalino – Lecha Ziółka.

Kolejnym partnerem był klub Dziki Koszalin i jego prezes – Krzysztof Hamułka. Opieka medyczna to MiMed – Usługi Ratownictwa Medycznego.

Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Orzeł Świeszyno i jego członkowie, którzy czuwali nad tym, by wszystko od początku do końca odbyło się na jak najwyższym poziomie: Marta Schmidt, Robert Łukawski i Jacek Marcinkowski.