Zatrzymać rozpędzoną Legionovię

gwardia-legionoviaKolejny weekend i kolejny mecz na obcym stadionie czeka piłkarzy Gwardii Koszalin. Podopieczni Tadeusza Żakiety w Poznaniu na stadionie Warty zmierzą się z Legionovią Legionowo.To już trzecie spotkanie obecnego sezonu, kiedy Gwardia jest gospodarzem na obcym stadionie. Powód ten sam, co w dwóch poprzednich spotkaniach modernizacja obiektów przy ul. Fałata 34. Władze koszalińskiego zespołu próbowały dogadać się z Legionovią, aby to ona była gospodarzem tej konfrontacji, a w rundzie wiosennej rewanż odbył się w Koszalinie. Rozmowy nie przyniosły oczekiwanych efektów.

Po dziewięciu kolejkach piłkarze z Legionowa mają na swoim koncie dziewięć punktów, co pozwala im na zajmowanie siódmego miejsca w tabeli. Wszystkie punkty Legionovia wywalczyła w pięciu ostatnich spotkaniach, w których pokonała Garbarnię Kraków 2:1, Siarkę Tarnobrzeg 2:0, zremisowała 1:1 z GKS-em Bełchatów, pokonała ROW 1964 Rybnik 3:1 oraz w minioną środę w zaległym spotkaniu 7 kolejki wygrała 2:0 z Rozwojem Katowice.

Koszalinianie w drugiej lidze wywalczyli dotychczas zaledwie cztery punkty i zajmują ostatnią pozycję w tabeli. W ostatnich tygodniach Gwardia przegrała 0:3 z Wisłą Puławy, 1:4 z Radomiakiem Radom, 1:3 z Garbarnią Kraków, 1:4 z Siarką Tarnobrzeg oraz w ostatniej kolejce piłkarze z Pomorza Środkowego bezbramkowo zremisowali z Rozwojem Katowice.

Spotkanie z Legionovią zostanie rozegrane w Poznaniu na stadionie Warty 24 września o godzinie 16:00.