Po raz trzeci pościgają się w Świeszynie

IMG_4547Już po raz trzeci Stowarzyszenie Sportowo Kulturalne Orzeł Świeszyno organizuje bieg z cyklu Orla Pię(ś)ć. Ponownie biegacze spotkają się nad Jeziorem Czarne, aby przebyć 5 kilometrów po leśnych terenach Świeszyna i Strzekęcina.

Bieg odbędzie się 22 października. Start przewidziany jest na godzinię 11:0. Natomiast biuro zawodów otworzy się o godzinie 10:00. Najszybsi biegacze zostaną nagrodzeni pucharami. Dla wszystkich przewidziane są okolicznościowe medale i upominki. Organizatorzy zapowiadają niespodziankę po zakończeniu rywalizacji.

Zapisy – do 19 października – elektroniczne:

Przypomnijmy, że ostatni bieg wygrał Adrian Kępka, który pokonał trasię w 18 minut i 5 sekund. Drugie miejsce wywalczył Henryk Chudy z czasem 19 minut i 41 sekund, podium uzupełnił Karol Matuszewski z czasem 19 minut i 41 sekund.

Wśród kobiet triumfowała Agnieszka Konkel z czasem 20 minut i 16 sekund, druga na mecie Anna Konieczna uzyskała czas 22 minuty i 26 sekund. Podium uzupełniła Joanna Piętko z czasem 24 minut i 2 sekund. W biegu udział wzięło 81 osób. Ponadto dziewięć osób brało udział w rywalizacji nordic walking. Trasę najszybciej pokonał Tomasz Mikitiuk, który 5 km przeszedł w 36 minut i 57 sekund.

Natomiast w pierwszym biegu z cyklu „Orla Pię(ś)ć triumfował Kamil Orzechowski (17,57 min) przed Adrianem Kępką (18,02 min) i Sebastianem Rybaczkiem (18.15 min). Najszybszą kobietą była Izabela Frontczak (21,11), drugą lokatę zajęła Monika Mikierysz (24,57 min), a podium uzupełniła Weronika Wolf (26,17 min).