Energa AZS skuteczniejsza w decydującym momencie

zap-piotrcovia-azsEnerga AZS odniosła kolejne zwycięstwo w rozgrywkach Superligi kobiet. W Piotrkowie Trybunalskim akademiczki pokonały Piotrcovię 30:24. Najskuteczniejszą zawodniczką Koszalina była Monika Michałów, która rzuciła sześć bramek. W Piotrcovii 7 bramek zdobyła Paula Marszałek.

Pierwsze minuty należały do akademiczek, które po bramkach Romany Roszak i Pauli Mazurek wyszły na prowadzenie 2:0. Następnie cztery gole z rzędu rzuciły gospodynie. Następnie obie drużyny rzucały po kilka bramek z rzędu. Pierwsze trzydzieści minut zakończyło się prowadzeniem podopiecznych Anity Unijat 15:13.

W drugą połowę dobrze weszły zawodniczki Piotrcovii, które najpierw doprowadziły do remisu po 18. Niedługo później akademiczki dość niespodziewanie przegrywały różnicą trzech bramek 18:21.

Koszalinianki odpowiedziały w najlepszy możliwy sposób, a więc rzuciły osiem trafień z rzędu. Osiem minut przed końcem było 26:22 dla Energi AZS. W końcówce spotkania zespół Anity Unijat utrzymał wypracowaną przewagę i wygrał 30:24.