Akademicy tłem dla Kinga

IMG_7947AZS Koszalin do Szczecina jechał z nastawieniem na pierwsze ligowe zwycięstwo. Koszalinianie szybko musieli zmienić plany, bowiem King okazał się być zdecydowanie lepszym zespołem. Akademicy przegrali 77:100.
Już pierwsze minuty pokazały siłę Kinga, który po rzucie Darrella Harrisa prowadził 8:2. Akademicy starali się odrobić straty, ale to szczecinianie po 10 minutach prowadzili 29:16. Losów rywalizacji nie zmieniła druga kwarta. Po dwóch ćwiartkach gospodarze prowadzili już 54:39.

Koszalińscy fani wierzyli jeszcze w swój zespół. Niestety koszykarze AZS-u w środę nie byli wstanie nawiązać walki o zwycięstwo. Dziesięć minut przed końcem King prowadził wysoko 76:62.

Ostatnia kwarta nic nie zmieniła i King Szczecin wygrał 100:77. W spotkaniu wystąpił wracający do AZS-u – Qyntel Wods, który zdobył 7 punktów. Najskuteczniejszym graczem AZS-u był Kacper Młynarski, który zdobył 14 punktów.