Gwardia przerywa serię 12 meczów bez zwycięstwa!

gwardia-gryfPiłkarze Gwardii Koszalin odnieśli drugie ligowe zwycięstwo w sezonie. W meczu 14 kolejki podopieczni Tadeusza Żakiety pokonali w Wejherowie miejscowy Gryf 2:1.
Pierwsza bramka w meczu padła w 37 minucie zdobył ją Adrian Kwiatkowski. Akcję zapoczątkował Kamil Późniak, który minął dwóch obrońców i dograł na środek pola karnego, a tam Kwiatkowski dołożył nogę i mimo asysty jednego z graczy Gryfa wpakował piłkę do siatki.

Na kolejnego gola czekaliśmy do 88 minuty, wówczas kontrę przeprowadziła Gwardia. Kilka szybkich podań futbolówka trafiła na piąty metr do Kwiatkowskiego, który zdobył swoje drugie trafienie w spotkaniu.

Gospodarze już w 89 minucie mogli zdobyć kontaktowego gola. Arbiter podyktował rzut karny, ale Adrian Hartleb obronił uderzenie Piotra Kolca.

W doliczonym czasie gry Piotr Okunowicz wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i ustalił wynik spotkania 2:1 dla Gwardii Koszalin.

Koszalińska Gwardia od sześciu spotkań jest zespołem niepokonanym, ale to była jej pierwsza wygrana w tym czasie. Na zwycięstwo kibice w Koszalinie czekali od pierwszej kolejki, w której Gwardia pokonała Znicz Pruszków.

Kolejny mecz koszalinianie zagrają w przyszłą sobotę 28 października przed własną publicznością ze stargardzkimi Błekitnymi. Będzie to pierwszy mecz drugiej ligi w Koszalinie w trwającym sezonie.