Wygrana zgodnie z planem

IMG_8935Kolejne zwycięstwo w rozgrywkach Superligi kobiet odniosły piłkarki Energi AZS. Akademiczki pokonały w Jeleniej Górze KPR 26:20. Była to szósta wygrana z rzędu zespołu Anity Unijat.
Początek spotkania należał do koszalinianek, które w 6 minucie po trafieniu Hanny Rycharskiej prowadziły 3:1. Gospodynie starały się odrobić straty i w 18 minucie Aleksandra Tomczyk rzutem z 9 metrów doprowadziła do remisu 6:6. W końcówce pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć, a wynik na 9:9 ustaliła Tomczyk.

Pierwsze minuty drugiej połowy były wyrównane. Następnie akademiczki odskoczyły na cztery bramki. W 43 minucie rywalizacji było 15:11 dla Energi AZS. Ambitne gospodynie zdołały w 48 minucie zdobyć kontaktową bramkę na 15:16. Niedługo później czerwoną kartkę za trzecią karę dwuminutową obejrzała Adrianna Nowicka.

Końcowa faza spotkania to kontrolowanie przewagi przez szczypiornistki z Koszalina. Cztery minuty przed końcem rywalizacji akademiczki prowadziły 18:20. W końcówce spotkania przewaga Energi AZS jeszcze się powiększyła. Ostateczne Koszalin wygrał 26:20

Bardzo dobre zawody w Jeleniej Górze zagrała bramkarka – Beata Kowalczyk. Kapitan Energi AZS w całym spotkaniu obroniła cztery rzuty karne.