Mistrzowie Polski rozbili AZS

IMG_7971Koszykarze AZS-u Koszalin doznali wyjazdowej porażki z mistrzyniami Polski – Stelmetem Zielona Góra 79:102. Najlepszym strzelcem gospodarzy był James Florence z 24 punktami i pięcioma asystami. Diante Baldwin zanotował dla gości 17 punktów, 7 zbiórek i 5 asyst.

Pierwsze minuty konfrontacji był bardzo wyrównane. Po pięciu minutach gry na tablicy mieliśmy remis po 10. Do końca pierwszej ćwiartki przebieg gry niewiele się zmienił, a AZS zaończył ją z prowadzeniem 24:23.

Gospodarze w kolejnej odsłonie wzięli się ostro do roboty i w efekcie wyszli na kilku punktowe prowadzenie. Do przerwy Stelmet prowadził już 56:35.

Po zmianie stron AZS starał się jeszcze odrobić straty, ale stać go było jedynie na zbliżenie się na trzynaście punktów. Gospodarze szybko ponownie uciekali, po trójce Florence’a było 84:59 po 30 minutach gry.

Ostatnia kwarta niewiele zmieniła na tablicy wyników. AZS ostatecznie przegrał ze Stelmetem Zielona Góra 79:102.