Deszcz ściemniaczom niestraszny

IMG_9938W ulewną jesienną noc koszalińskie ulice wypełniły się biegaczami, którzy postanowili uczestniczyć w siódmej edycji Nocnej Ściemy. Sportowcy mimo deszczowej pogody bawili się bieganiem na trasach maratonu i półmaratonu. Najszybszym maratończykiem okazał się Artur Pelo, zaś w półmaratonie triumfował koszalinianin Norbert Borzęcki. Szersza relacja niebawem. Łącznie na obu dystansach ścigało się 924 wielbicieli biegania.

Mówiąc o wynikach na dystansie maratonu należy zwrócić uwagę na Ewę Huryń (Szczecin), która była blisko triumfu w całym biegu. Ostatecznie zawodniczka ze Szczecina przegrała jedynie z Arturem Pelo (Starnice). Ponadto Huryń ustanowiła nowy rekord trasy wśród pań. Poprzedni rekord należał, również do Huryń, która w 2016 roku maraton pokonała w czasie 2’04’19”.

Pelo maraton ukończył z czasem 1’50’04”, Huryń do triumfatora traciła dziesięć minut i 17 sekund. Podium w kategorii OPEN uzupełnił Przemysław Kociuba ze Szczecina z czasem 2’07’28”. Na podium w kategorii mężczyzn oprócz Pelo i Kociuby stanął Mirosław Wujda z Dębna, a jego czas to 2’09’58”.

Drugą kobietą na mecie w maratonie była Iwona Nieradka z Gdyni, która bieg ukończyła z czasem 2’27’28”. Trzecią lokatę wywalczyła Kristina Vaidelinskiewe z czasie 2’36’14”. W maratonie ścigało się 156 zawodników (124 mężczyzn, 32 kobiety).

Norbert Borzęcki półmaraton wygrał dosłownie o centymetry z Łukaszem Hryciukiem z Dębna. Reprezentant Koszalina uzyskał czas 13’47” i o zaledwie dwie sekundy wyprzedził Hryciuka. Trzecią lokatę wywalczył Sylwester Szymański z czasem 18’21”.

Najszybszą kobietą okazałą się Małgorzata Brok z Plewiska, a jej czas to 36’29”, drugie miejsce wśród pań zajęła Monika Fiłonowicz ze Szczecinka, która linię mety przekroczyła z czasem 40’53”. Podium uzupełniła koszalinianka – Martyna Chodor z czasem 41’10”. Dystans 21 km pokonało 768 biegaczy (512 mężczyzn, 256 kobiet).

Uwaga! – Wszystkie wyniki są „ściemą”, a więc chodzi oto, że wszystkie rezultaty pomniejszone są o jedną godzinę. Dlaczego? Ma to związek ze zmianą czasu letniego na zimowy (cofamy zegary z godziny 3:00 na 2:00).