Energa AZS bez szans w starciu z Lublinem

zap Energa AZS - mks selgros lublinEnerga AZS doznała trzeciej porażki w sezonie. W sobotę 28 października akademiczki przegrały z utytułowanym MKS-em Perła Lublin 20:28.
Od początku spotkania zarysowała się przewaga zespołu lubelskiego, który po rzucie Repelewskiego w 6 minucie prowadził już 0:4. Strzelecką niemoc koszalinianek przerwała Paulina Tracz, która trafiła na 1:4. W szesnastej minucie gospodynie mogły dogonić rywalki na dwie bramki, ale Gabriela Urbaniak nie wykorzystała rzutu karnego, w tym momencie było 3:6 dla MKS-u Perła Lublin.

Akademiczkom brakowało pomysłu na zbliżenie się do skutecznie grających rywalek. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy było już 5:11 dla gości, po bramce Drabik.

Koszalinianki zdołały zbliżyć się do rywalek na cztery bramki przed zmianą stron. Do przerwy Energa AZS przegrywała 9:13.

Wydawało się, że w drugiej połowie Energa AZS nawiąże walkę o zwycięstwo. Niestety MKS bardzo szybko powiększył prowadzenie do siedmiu bramek w 36 minucie.

MKS Perła Lublin do samego końca kontrolował wydarzenia na parkiecie i sięgnął po pewne zwycięstwo 20:28.

Kolejne spotkanie Energa AZS zagra 4 listopada w Kościerzynie z miejscowym UKS PCM. Początek rywalizacji o godzinie 16:00.