AZS blisko wygranej, ale to Polpharma wygrała

IMG_7971-800x445Atut własnego boiska miał pomóc akademikom w pokonaniu Polpharmy Starogard Gdański. Niestety AZS przegrał po zaciętym spotkaniu 81:86. Andrija Bojić był najlepszym strzelcem gości – zanotował 26 punktów i 7 zbiórek. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Damian Jeszke z 17 punktami.

Pierwsze minuty rywalizacji była lepsza dla gości, którzy objęli prowadzenie 11:8. Akademikom udało się wyjść na prowadzenie 18:17 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza kwarta. Kolejna odsłona była, również wyrównana. Nieco lepsi w tej ćwiartce byli przyjezdni. Po pierwszej połowie Polpharma prowadziła 39:37.

Po zmianie stron gospodarze grali nieco skuteczniej, co pozwoliło im na wyjście na sześć punktów przewagi. Po 30 minutach gry było 64:58 dla AZS-u.

Początek ostatniej odsłony był jeszcze udany dla akademików. Niestety w końcówce lepiej radzili sobie goście, którzy ostatecznie wygrali 86:81.

[Best_Wordpress_Gallery id=”127″ gal_title=”PLK 2017/2017: AZS Koszalin – Polpharma Starogard Gdański”]