Energa AZS zmiażdżyła UKS PCM

IMG_9680Podopieczne Anity Unijat pokonały w wyjazdowym spotkaniu UKS PCM Kościerzyna 36:23. Była to już siódma wygrana Energi AZS w trwającym sezonie.

Początek rywalizacji był nad wyraz dobry w wykonaniu gospodyń, które nawiązały walkę z wymagającym rywalem. Zawodniczki z Kościerzyna w 9 minucie prowadziły 4:2. Następnie do 15 minuty gospodynie dzielnie walczyły. Po kwadransie gry był remis po 6.

W kolejnych minutach inicjatywę przejęły koszalinianki, które objęły prowadzenie. W kolejnych minutach trwała dominacja Energi AZS, po bramce Ady Nowickiej było już 12:7 dla Koszalina. Pierwsza połowa skończyła się prowadzeniem zespołu Anity Unijat 16:11.

Po zmianie stron istniała już tylko jedna drużyna. Koszalin nie miał litości dla niżej notowanego rywala. Z każdą upływającą minutą przewaga akademiczek rosła. Spotkanie skończyło się trzynastobramkowym zwycięstwem Energi AZS 36:23 nad UKS PCM Kościerzyna.

Najskuteczniejszą po raz kolejny w sezonie była Romana Roszak zdobywczyni 8 bramek.

Kolejny mecz Energa AZS zagra 12 listopada w Elblągu z miejscowym Startem. Początek spotkania o godzinie 17:00.