Zacięty mecz w Elblągu. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne

20171109_122648Po zaciętym boju Energa AZS przegrała po rzutach karnych ze Startem Elbląg, w regulaminowym czasie był remis 22:22. Był to ostatni mecz akademiczek w Superlidze w 2017 roku.Pierwsze na prowadzenie wyszły gospodynie, które po bramkach Sylwii Lisewskiej wygrywały w drugiej minucie 2:0. Koszalinianki już w piątej minucie doprowadziły do remisu 2:2, po trafieniu Romany Roszak.

W następnych fragmentach spotkaniach żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na dwubramkowe prowadzenie. W dwudziestej minucie pojedynku akademiczki po rzucie Mazurek po raz pierwszy prowadziły różnicą dwóch bramek 8:6. Przed przerwą na 11:8 trafiła Hanna Rycharska i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa rywalizacji.

Po zmianie stron emocji nie brakowało. Podopieczne Anity Unijat przez wiele minut nie dały się pozwalały się dogonić. Dopiero w 48 minucie Sylwia Lisewska rzutem z dystansu doprowadziła do remisu 17:17.

W końcówce żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Po 60 minutach był remis 22:22, a więc o zwycięstwie zadecydować musiały rzuty karne. W rzutach z „7 metrów” skuteczniejsze były gospodynie i to one zgarnęły dwa punkty. Akademiczki na pocieszenie otrzymały jeden punkt.

Rzuty karne:
Start-Energa AZS 1:0: Lisewska celnie rzuciła.
Start-Energa AZS 1:1: Protsenko zdobyła gola.
Start-Energa AZS 2:1: Waga rzuciła bramkę.
Start-Energa AZS 2:2: Urbaniak trafiła do bramki.
Start-Energa AZS 3:2: Jędrzejczyk zdobyła gola.
Start-Energa AZS 3:2: Roszak trafiła w słupek!
Start-Energa AZS 3:2: Yashchuk rzuciła ponad bramką.
Start-Energa AZS 3:2: Smbatian niecelnie rzuciła.
Start-Energa AZS 3:2: Kowalczyk obroniła rzut Stokłosy!
Start-Energa AZS 3:2: Szywerska obroniła rzut Mazurek i KRAM Start wygrywa!