Mykola Iukhymchuk wygrał darłowski Bieg Niepodległości

W niedzielę 12 listopada w Darłowie już po raz czwarty odbył się Bieg Niepodległości. W zawodach wystartowało 181 zawodników, którzy mieli do pokonania 12 km po ulicach Darłowa. Najszybszym biegaczem okazał się Mykola Iukhymchuk z Achilles Leszno, który uzyskał czas 39 minut i 8 sekund. Najlepiej wśród pań zaprezentowała się Natalia Lehonkowa, która na metę wbiegła z czasem 48 minut i 39  sekund.

Mykola Iukhymchuk o niemal półtorej minuty pokonał Patryka Błaszczyka z LKS Jantar Ustka (40’35”). Trzecie miejsce zajął Oleksi Obukhovskyi (42’24”).

Natomiast drugie miejsce wśród kobiet zajęła Katsiaryna Ptashuk (48’47”). Podium uzupełniła Lucyna Kuklińska-Nurkowska (56’01).

Kolejna okazja do biegania już w najbliższą niedzielę 19 listopada w Strzekęcinie, gdize odbędzie się kolejny bieg z Cyklu Orla Pię(ś)ć. Będzie to już czwarty bieg z cyklu ORLA PIĘ(Ś)Ć organizowany przez Stowarzyszenie Sportowo-Kulturalne Orzeł Świeszyno na dystansie 5 km. Trasa będzie przebiegała przez tereny leśne w okolicach Świeszyna i Strzekęcina.

Start biegu – 19.11.2017 r. – o godz. 11.00. Zbiórka o godz. 10.00. Start i meta nad Jeziorem Czarne.
Będą puchary, okolicznościowe medale i upominki. A po biegu – niespodzianka – ciepły poczęstunek przy ognisku! Link do zapisów: https://dostartu.pl/iv-orla-piesc-v1941.pl.html