Siódma porażka AZS-u

Kibice AZS-u w trwającym sezonie nie mają łatwego życia, bowiem ich ukochana drużyna kolekcjonuje porażki. W minioną środę 15 listopada – AZS przegrał z GTK Gliwice 90:97, a przez większość spotkania posiadał przewagę.

Pierwsza kwarta była minimalnie lepsza dla gospodarzy, którzy prowadzili jednym punktem po 10 minutach rywalizacji. Kolejna kwarta przyniosła powiększenie prowadzenia do trzech punktów – 47:44.

W drugiej połowie, również trwała zacięta walka. Akademików do ataków ciągnął rodowity koszalinianin – Szymon Kiwilsza. Dzięki grze wspomnianego gracza AZS powiększył przewagę przed decydującą odsłoną do sześciu punktów 70:64.

Niestety ostatnia kwarta rozpoczęła się od dwóch rzutów za trzy graczy z Gliwic i był remis. Niedługo później goście wyszli na prowadzenie. AZS zdołał jeszcze odrobić straty. Ostatnie słowo należało do graczy z GTK Gliwice, którzy wygrali w Koszalinie 97:90.

Najlepszym graczem gości był Quinton Hooker z 23 punktami, 7 zbiórkami i 5 asystami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Modestas Kumpys z 18 punktami.

[Best_Wordpress_Gallery id=”131″ gal_title=”PLK 2017/2018: AZS Koszalin – GTK Gliwice”]