AZS wreszcie wygrał!

181117_IMI_IMG_0180

AZS Koszalin odniósł drugie ligowe zwycięstwo. Koszalinianie przed własną publicznością pokonali Miasto Szkła Krosno 89:84. Najskuteczniejszym graczem w drużynie gospodarzy był Modestas Kumpys, który zdobył 29 punktów.

Pierwsi przewagę wywalczyli sobie gracze AZS-u, którzy prowadzili 8:4. Kolejne fragmenty pierwszej odsłony były szczęśliwsze dla gości, którzy prowadzili po 10 minutach dwoma punktami.

Kolejna odsłona była, również wyrównana. Dobre zawody rozgrywali Qyntel Woods i Modestas Kumpys. Gra wspomnianej dwójki to jednak było zamało na zespół z Krosna, który prowadził do przerwy 44:39.

Akademicy po zmianie stron nadal nie potrafili dogonić rywala. W pewnym momencie Miasto Szkła prowadziło już 13 punktami. Sytuację AZS-u poprawił Jakub Dłoniak, który zdobył pięć punktów z rzędu. Przed ostatnią kwartą AZS tracił do rywala osiem punktów.

Gospodarze w ostatniej odsłonie zdołali odmienić lisy rywalizacji. AZS dzięki skuteczności na linii rzutów wolnych wygrali 89:84.

[Best_Wordpress_Gallery id=”134″ gal_title=”PLK 2017/2018: AZS Koszalin – Miasto Szkła Krosno”]