Błota biegacze się nie boją. Kuśmider wygrywa IV Orlą Pię(ś)ć

IMG_1612

Andrzej Kuśmider z Czaplinka okazał się najszybszy podczas czwartej Orlej Pięści, która tradycyjnie odbyła się w Strzekęcinie. W zawodach rywalizowało 93 biegaczy.

Dystans pięciu kilometrów – Kuśmider ukończył z czasem 17 minut i 8 sekund. Drugą lokatę wywalczył Jacek Czapliński z Koszalina, a jego czas to 19 minut i 39 sekund. Podium uzupełnił Jacek Ramiączek ze Świelina z czasem 20 minut i 24 sekund.

Najszybszą kobietą okazała się Alicja Wosztyl z Koszalina, która trasę pokonała w czasie 22 minut i 46 sekund, Drugą panią na mecie była Anna Borawska z Płocka, bieg ukończyła z czasem 23 minut i 32 sekund. Trzecie miejsce przypadło Katarzynie Kulczyk ze Sławska, która bieg ukończyła z czasem 24 minut i 6 sekund.

Wśród młodzieży najszybszy był Jakub Beszterda z Koszalina (23’23”) przed Sebastianem Baranem z Golczewa (23’55”) i Mateusz Sołtysiak z Karlina (28’54”).

Po biegu odbyło się tradycyjne ognisko. Ponadto wśród uczestników rozlosowano 25 nagród. Organizatorzy już podczas dekoracji zapewnili, że w grudniu odbędzie się już piąta edycja Orlej Pięści.