Artur Szuszkiewicz walczy o marzenia. Pomożecie?

23755024_10159631223865593_1507482392691823907_n„Fjällräven Polar” to organizowana corocznie za kołem podbiegunowym, 300-kilometrowa wyprawa psich zaprzęgów (200 psów alaskan i  siberian husky!). Trasa wiedzie z Signaldalen w Norwegii do Väkkäräjärvi w Szwecji. W wyprawie udział zamierza wziąć, mieszkaniec Koszalina – Artur Szuszkiewicz.Firma Fjällräven organizuje ją wybierając z każdego regionu świata po dwóch uczestników – jeden w wyniku internetowej aplikacji i zebraniu jak największej ilości głosów (red. głosowanie trwa do 14 grudnia), drugiego uczestnika wybiera jury firmy Fjällräven.

– W tym roku postanowiłem wysłać aplikację, ponieważ zawsze marzyłem, aby pojechać za koło podbiegunowe, tym bardziej w takiej formie. Będę wdzięczny za każdy głos oddany w głosowaniu i udostępnianie tego wszystkim, którzy chcieliby wesprzeć Rodaka w staraniu o start w takiej wyprawie. – Artur Szuszkiewicz

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa, po Politechnice Koszalińskiej. Mieszkam w Koszalinie od ponad 15 lat. Od najmłodszych lat pasjonowało mnie aktywne spędzanie czasu, profesjonalnie od kilku lat zajmuje się szkoleniami survivalowymi – zarówno organizując jak i uczestnicząc – na przełomie sierpnia i września uczestniczyłem w wyprawie na Kołymę na Syberii.

Organizatorzy ze swojej strony zapewniają, również psy zaprzęgowe rasy Alaskan i Siberian Husky, wytrenowane do ciągnięcia sań.

Nigdy nie miałe okazji spróbować tego typu zajęcia. Poza tym nigdy nie byłem aż tak daleko na północy, a na Syberii w czasie gdy my byliśmy (sierpień/wrzesień) temperatura spadała „tylko” do -3 st.C. Tutaj może być nawet -20/30st C. Uważam, że to będzie fantastyczna przygoda.

Film o Arturze Szuszkiewiczu:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=14&v=B-COw4pL1f0

Link do głosowania:
http://polar.fjallraven.com/contestant/?id=541