Energa Politechnika wygrywa!

azs polSzczypiornistki Energi Politechnika Koszalin w meczu  piątej kolejki II ligi pokonały rezerwy Zagłębia Lubin 20:19. Była to druga ligowa wygrana zespołu prowadzonego przez Daniela Birkelund

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodyń, które po trafieniach Anny Matczak i Kingi Nuemann prowadziły 2:0. W kolejnych fragmentach pojedynek był bardzo wyrównany, a wspomniane prowadzenie było jedynym dwubramkowym w całym meczu.

Po kwadransie gry przyjezdne prowadziły 5:4. Pierwsza część rywalizacji zakończyła się, również prowadzeniem Zagłębia 8:7.

W drugiej połowie spotkanie dostarczyło mnóstwo emocji. Akademiczki starały się dogonić przyjezdne. W 44 minucie Kinga Nuemann wyprowadziła Koszalin na prowadzenie 14:13, ale już 120 sekund później ponownie prowadził zespół gości.

Na 3 minuty przed końcem rywalizacji prowadził zespół z Lubina 19:18. Ostatnie słowo należało jednak do Energi Politechnka, która po bramkach Marceliny Budnickiej i Klaudii Jagiełło wygrała ostatecznie 20:19.