Skuteczna gra w akademików w Radomiu. AZS rozbił Rosę

zap Rosa AZSMiłą niespodziankę swoim fanom sprawili koszykarze AZS-u Koszalin, którzy pod wodzą nowego trenera wygrali z faworyzowaną Rosą Radom 92:75. W zespole akademików z dobrej strony zaprezentowali się wszyscy gracze, a na szczególne wyróżnienie zasługują Qyntel Woods – 20 punktów i Modestas Kumpys – 19 punktów.

Pierwsza ćwiartka była bardzo wyrównana. Żadna z drużyn nie potrafiła wywalczyć sobie przewagi. Po 10 minutach rywalizacji był remis 25:25. W drugiej kwarcie AZS zagrał jeszcze skuteczniej w obronie, co pozwoliło mu odskoczyć na kilka punktów. Przewaga koszalinian po pierwszej połowie rywalizacji wynosiła 11 punktów – 49:38.

Akademicy po zmianie stron zespół grali, również skutecznie w obronie, co pozwoliło w pewnym momencie powiększyć przewagę nawet do 19 punktów. W ostatnich fragmentach trzeciej odsłony Rosa zdołała zmniejszyć stratę do 72:58.

W pierwszej fazie ostatniej kwarty podopieczni Dragana Nikolicia odpuścili nieco, co wykorzystali gospodarze. Ostatnie słowo należało jednak do Koszalina, który ostatecznie wygrał 92:75.