Brązowe medale Matejek, Mazuryk i Grzegorczuk

matejekKoszaliński klub Koszalinianin w pierwszy grudniowy weekend rywalizował w Gdańsku podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Z dobrej strony zaprezentowali się Mariusz Matejek i Paweł Mazuryk, którzy wywalczyli brązowe medale w swoich klasach rozgrywkowych.

W sobotnich eliminacjach grupowych Mariusz Matejek i Paweł Mazuryk wygrali wszystkie pojedynki, co pozwoliło im zakwalifikować się do ćwierćfinałów.
W klasie 8 Paweł Mazuryk w walce o półfinał pokonał 3-1 Macieja Połuboczko (START Szczecin), a w walce o finał nie sprostał Piotrowi Grudniowi (START Zielona Góra).

Mariusz Matejek w pojedynku o awans do strefy medalowej pokonał po bardzo zaciętym meczu Dariusz Ściganego (START Katowice) 3-2. W pojedynku o wejście do finału nie sprostał Pawłowi Jabłońskiemu (Bronowianka Kraków). Warto zaznaczyć,że półfinałowi rywale koszalinian zostali Mistrzami Polski.

W turnieju gry podwójnej klas 6-10 duet Matejek-Mazuryk został sklasyfikowany na miejscach 5-8.

grzegorPonadto w Międzyzdrojach rozegrano II WTK seniorów. Udany występ zanotowała w nich zawodniczka KTS Koszalinianin Koszalin Katarzyna Grzegorczuk. Koszalinianka zdobyła 3 miejsce, przegrywając tylko w półfinale z późniejszą triumfatorką turnieju, I ligową zawodniczką UKS Chrobry Międzyzdroje- Mają Krzewicką 2-3. W rozgrywkach seniorów najwyższą lokatę z zawodników KTS-u wywalczył Mariusz Ryłów, który wywalczył 13 miejsce.