Gwardia przed wyzwaniem w Płocku

8Piłkarze ręczni Gwardii Koszalin nie mają łatwo jako beniaminek w rozgrywkach pierwszej ligi. Już dzisiaj 9 grudnia kolejne trudne spotkanie przed podopiecznymi Piotra Stasiuka. W Płocku Gwardia zmierzy się z rezerwami Orlen Wisły Płock.


W ostatnich tygodniach Gwardia musiała uznawać wyższość rywali, w Gorzowie Gwardia uległa miejscowej stali 24:34, następnie w spotkaniach przed własną publicznością koszalinianie przegrali z Sokołem Porcelana Lubiana Kościerzyna 15:29, a w ostatniej kolejce lepsi od zespołu z Koszalina okazali się gracze SMS-u ZPRP Gdańsk 21:29.

Ostatnie tygodnie są dla Wisły udane. W trzech ostatnich meczach gracze z Płocka przegrali 20:24 z Sokołem Porcelaną Lubianą Kościerzyna, wygrali po rzutach karnych z SMS-em ZPRP Gdańsk 4:3, po 60 minutach gry był remis 3:3. W ostatniej kolejce Wisła ograła 40:30 AZS UW Warszawa.

Spotkanie będzie pojedynkiem „strzelców”, Patryka Kicińskiego (66 bramek, 2 miejsce w klasyfikacji ligi) po stronie koszalińskiego zespołu oraz Miłosza Rupp (62 gole, 4 wynik w lidze).

Spotkanie rozpocznie się w sobotę 9 grudnia o godzinie 19:00 w Płocku.