Biegacze pożegnali rok

26055878_1761869237210346_3286729905955739552_nBiegacze w Koszalinie rok pożegnali nieco szybciej, bo już 30 grudnia podczas tradycyjnego biegu Sylwestrowego. Dystans pięciu kilometrów pokonało 272 uczestników, a najszybsi byli Igor Siódmiak, Jakub Went oraz Mariusz Borychowski.

Najszybszy Igor Siódmiak trasę pokonał w 17 minut i 13 sekund. Went przegrał z reprezentantem Szczecinka zaledwie o 3 sekundu. Podium z czasem 17 minut i 21 sekund uzupełnił Mariusz Borychowski z Kobylnicy.

Wśród pań triumfowała Anna Hrycyk z Kołobrzegu, która 5 km pokonała w 19 minut i 53 sekundy. Drugą lokatę wywalczyła Marlena Borychowska z Kobylnica, a jej czas to 20 minut i 54 sekundy. Trzecia lokata przypadła Magdzie Jędraszko z Miasta, która linię mety przekroczyła z czasem 22 minut i 22 sekund.

Pełne wyniki /

[Best_Wordpress_Gallery id=”154″ gal_title=”Bieg Sylwestrowy 2017″]

Był to ostatni koszaliński bieg w 2017 roku. Już 1 stycznia o 8:30 odbędzie się pierwszy bieg w 2018 roku. W Wodnej Dolinie wystartuje kolejny parkrun. parkrun ,czyli cykliczne i bezpłatne bieganie na dystansie 5 km z pomiarem czasu. Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek.

Natomiast wieczorem o 19:00 odbędzie się juz 224 bieg „Po prostu BIEGNIJMY.pl”, start tradycyjnie przy ul. Rolnej, pod żółtym banerem Biegnijmy.pl. Uczestnicy pokonują około 5 kilometrów, startując i kończąc pod żółtym banerem. Stosowane jest tempo takie, by razem pokonywać całą zaplanowaną „wycieczkę”… tu nie ma słabych i mocnych.